Jak Femometer funguje

Porozumějte svému cyklu, vaše specifické vzorce a symptomy jsou klíčové, jak pro přirozenou antikoncepci tak i pro plánování těhotenství. Může být frustrující zjišťovat, co se s VÁMI děje, protože každá žena má jiné zkušenosti, co se týče menstruačních cyklů a ovulace. Kromě toho může být získání personalizované rady časově náročné i finančně nákladné!

Stejně jako mnoho věcí souvisejících s lidským tělem je i ovulace a těhotenství příliš komplexní na to, aby bylo možné sledovat pouze jediný fyziologický znak. Proto jsme navrhli aplikaci a několik produktů, které spojí všechny dílky skládačky vašeho menstruačního cyklu, aby vám mohly poskytnout kompletní obraz vašeho cyklu, vaší ovulace a vašeho zdraví.

Naše aplikace Femometer a její doplňkové skupiny produktů jsou superchytré. Při poznávání vašeho cyklu využívají AI a IOT, snadno spolu komunikují a poskytují vám personalizované poznatky a rady, aby vám pomáhaly sledovat vaše tělo a porozumět mu.

  • Navrženo ženami pro ženy
  • Certifikát FDA & CE
  • Integrace technologie AI & IOT (Internet of things)
  • Inteligentní analýza a personalizované poznatky
Jak Femometer funguje

Proč používáme sledování bazální tělesné teploty

Sledování bazální tělesné teploty se dlouho používalo ke zjišťování menstruačního zdraví, plodnosti a ovulace. Myšlenkou je zachytit vaši teplotu, když je nejnižší, tedy bazální. Teplotu je třeba změřit, než si sednete, začnete se pohybovat nebo si ráno dojdete na toaletu! Vaše bazální teplota bude obvykle mít vzorec, kterého se bude držet v průběhu celého menstruačního cyklu. Vzorec, který vám pomůže zjistit vaše plodné dny, ovulaci a případně také začátek vašeho menstruačního cyklu.

Vytváření diagramů BTT pro usnadnění početí

Vytváření diagramů BTT pro usnadnění početí

Pro zvýšení vašich šancí na otěhotnění je nejlepší určit vaše plodné dny a mít během nich pohlavní styk. Pomůže vám to zajistit, aby byly spermie připravené a čekaly na vajíčko po jeho uvolnění. Během 3 cyklů jsme schopni vám pomoci určit začátek vašich plodných dnů a ovulace.

Vytváření diagramů BTT pro antikoncepci

Vytváření diagramů BTT pro antikoncepci

Diagramy BTT můžete používat jako součást svého plánu přirozené antikoncepce. Pokud víte, kdy jsou vaše plodné dny, můžete během této doby používat ochranu nebo se zdržet pohlavního styku. Jakmile vaše plodné dny skončí, dáme vám znamení a sdělíme vám, že jste opět v „bezpečné zóně“.

Teploměry Vinca jsou k tomu ideální

Teploměry Vinca jsou k tomu ideální

Přesnost

Při vytváření diagramů BTT je důležité používat teploměr, který vám umožní měřit s přesností na 1 desetinu (98,6) stupně Fahrenheita nebo 1 setinu (37,00) stupně Celsia. Vaše teplota se v průběhu celého cyklu nevychyluje výrazně, takže musí být možné vidět i malé změny teploty.

Uvidíte tak jemné vzorce související s vaší ovulací a začátkem dalšího cyklu.

Objevte tajemství vašeho jedinečného cyklu

Naše produkty využívají AI k poznávání složitých detailů vašeho cyklu a vašich symptomů. Ke sledování BTT používáme složitý algoritmus, který dokáže přesněji předpovědět ovulaci. Každý cyklus vytváří další data, která následně pomáhají zpřesňovat další předpovědi.

Proč používáme hormonální testování

Kombinujeme sledování BTT se sledováním hladiny hormonů. Abychom byli konkrétní, kombinujeme měření hladiny vašeho luteinizačního hormonu (LH) a sledování dalších relevantních symptomů, abychom vám pomohli co nejpřesněji určit dobu ovulace.

Jako příklad můžeme uvést, že většina lidí si myslí, že BTT se zvyšuje ihned po ovulaci. To však nemusí platit vždy. U některých žen trvá změna BTT 2-3 dny, než dosáhne úrovně, na které zůstane po celou luteální fázi - každý člověk je jiný. Proto je vždy vhodné kombinovat sledování BTT se sledováním hladiny hormonů a symptomů a získat tak mnohem jasnější představu o tom, kdy máte své plodné dny.

Při zjišťování plodných dnů se mnoho žen rozhodne sledovat svou hladinu LH. Pro ženu jsou úrovně tohoto hormonu dobrým ukazatelem blížících se plodných dnů a ovulace. Hormon LH se tvoří v hypofýze a v nízkých hladinách jej lze nalézt po celou dobu cyklu. Kolem doby ovulace se hladina LH zvyšuje a poté se rychle sníží, přičemž tento nárůst LH způsobí uvolnění vajíčka. Z tohoto důvodu můžeme používat hladiny LH ke sledování ovulace.

Mnoho žen se rozhodne sledovat LH pomocí testovacích proužků LH nebo sad pro předpověď ovulace (OPK - Ovulation Predictor Kits). OPK měří úrovně LH v moči a obvykle se podrží v proudu moči nebo se vloží do vzorku moči zhruba na 10 sekund. Bohužel u většiny OPK může být celkem obtížné rozpoznat rozdíl mezi vysokou a maximální úrovní.

Připojte se k „Ivy“ lize

Připojte se k „Ivy“ lize

Sledujte svou specifickou křivku LH a lépe porozumějte svým plodným dnům

Ivy čte vaše ovulační testy a sleduje vaši specifickou křivku LH, díky čemuž můžete přesněji určit své plodné dny. Podrobnější informace o vaší specifické křivce LH pak máte k dispozici v aplikaci Femometer.

Snadné výsledky. Maximální, vysoká nebo nízká hladina. V aplikaci Femometer na vás čekají podrobné informace.

Již nemusíte šilhat na čárky LH, abyste zjistila výsledek! Zobrazte si výsledky ihned na LED displeji - „Peak (maximální), High (vysoká) nebo Low (nízká hladina)“ - a v aplikaci Femometer si ověřte další údaje a poznatky.

Nepřetržité sledování - abyste mohla porovnávat své cykly a porozuměla svým specifickým symptomům

Měřením své BTT a LH, společně se sledováním dalších symptomů, jako jsou cervikální hlen, změny nálady a tělesné symptomy, můžete přesněji určit své plodné dny.

Nepřetržité sledování - abyste mohla porovnávat své cykly a porozuměla svým specifickým symptomům

Porovnávejte své historické údaje

Aplikace Femometer byla navržena tak, abyste mohla zaznamenávat vše potřebné a mohla lépe porozumět a porovnávat své cykly. Například co se týče BTT, je její zvýšení po ovulaci to, co skutečně hledáme. Ale vaše zvýšení bude jiné než u ostatních žen, takže díky kombinaci historických údajů budete moci sledovat typické trendy a jakákoli netypická měření.

Vytváření denních záznamů pro odhalení klíčových symptomů.

Prostřednictvím aplikace Femometer můžete vysledovat znaky, které by pro vás mohly být jedinečné! Některé ženy mají velmi silné symptomy ovulace, které rozpoznají až poté, co začnou s denními záznamy!

Chytré analýzy všech vašich měření

Při analýze vašeho cyklu a ovulace bere Femometer v úvahu všechna vaše měření, symptomy a záznamy. Hledáme také vzorce ve vaší historii, abychom vám na jejich základě mohli poskytnout poznatky a personalizované rady.

Sdílejte své údaje a diagramy se svým lékařem

Své údaje a diagramy si můžete snadno stáhnout a sdílet je se svými lékaři, což vám ušetří čas. Sledování a měření je obvykle jednou z prvních věcí, o kterou vás lékař požádá, pokud se s ním budete radit ohledně svých menstruačních problémů.

Více informací - cookies