Často kladené otázky

Jaký je nejvhodnější čas pro měření BTT?

Pro dosažení optimálních výsledků měřte teplotu ihned po probuzení ze spánku, který trval nepřerušovaně 6 hodin. Měření provádějte před jakoukoli fyzickou činností.

Mohu měřit teplotu vícekrát denně?

BTT je především vaše tělesná teplota po probuzení ze spánku, který trval nepřetržitě více než 6 hodin a před jakoukoli fyzickou aktivitou. Obvykle jde o vaši nejnižší tělesnou teplotu během celého dne. Pokud budete měřit několikrát poté, co vstanete z postele, naměřené hodnoty nelze považovat za referenční hodnoty vaší BTT.

Jestliže měříte několikrát během krátké doby a získáte odlišné výsledky, je to z toho důvodu, že díky vysoké přesnosti je teploměr velmi citlivý na změny v okolním prostředí. Náš algoritmus vybere jako BTT jedno měření, které je nejblíže k přesné teplotě.

Vedle měření BTT můžete bazální teploměr používat také k běžnému měření teploty, například při nachlazení nebo horečce. Takže teplotu můžete samozřejmě měřit vícekrát denně!

Jak mohu zjistit, kdy mám ovulaci?

Pro zjišťování ovulace obvykle doporučujeme používání měření BTT a ovulačních testů.

Měření bazální tělesné teploty:

Stačí jen zaznamenávat svou bazální teplotu správným způsobem. Všechno ostatní nechte na aplikaci Femometer! Náš chytrý algoritmus učiní na základě vašich záznamů přesné rozhodnutí o datu vaší ovulace.

Ovulační testy:

Při používání testovacích proužků poznáte pozitivní výsledek podle testovací čárky, která je tmavší nebo stejné barvy jako kontrolní čárka. Vaše ovulace proběhne během příštích 24 až 48 hodin. Pokud následně test ukáže negativní výsledek, znamená to, že vaše ovulace již proběhla.

Proč užívat navíc kyselinu listovou?

Kyselina listová působí jako prevence tělesných vad dítěte, anémie během těhotenství a rakoviny prsu. Kyselina listová se extrahuje z listů špenátu. V zásadě jde o vitamín rozpustný ve vodě, známý jako vitamín B9. Pro lidské tělo je nepostradatelný při vytváření červených krvinek.

Ačkoli kyselinu listovou obsahuje mnoho rostlin, lidské tělo z potravy ve skutečnosti nezískává velké množství této kyseliny. Přírodní kyselina listová je velmi nestabilní a snadno oxiduje vlivem slunečního záření, tepla atd.

Jak užívat kyselinu listovou?

Několik tipů pro užívání kyseliny listové:

Začněte 3 měsíce před otěhotněním.

Obecně řečeno, dávka před těhotenstvím je zhruba 400 μg/den, liší se však podle konkrétních podmínek. Pokud nevíte, jak se rozhodnout, doporučuje se navštívit lékaře a poradit se s ním.

Nejvhodnější doba je ráno.

Nejvhodnější denní dobou pro příjem kyseliny listové je ráno. Půl hodiny až hodinu po snídani je schopnost organismu vstřebávat kyselinu listovou poměrně vysoká.

Po rané fázi těhotenství přestaňte kyselinu listovou přijímat.

Pro plod jsou první tři měsíce těhotenství hlavní fází pro vývoj nervového systému. Včasný příjem kyseliny listové může snížit možnost vzniku vad neurální trubice plodu a může příznivě přispívat k vývoji mozku. Proto se doporučuje, aby matky přijímaly kyselinu listovou alespoň v rané fázi těhotenství, tj. v prvním trimestru.

Jaká bude křivka bazální tělesné teploty v rané fázi těhotenství?

Křivka bazální tělesné teploty zůstane od luteální fáze na vyšší teplotě. Pokud dojde ke změně, stále se bude držet v rozmezí 36,9 - 37,2 °C.

Jak může křivka bazální tělesné teploty pomoci předpovědět příští menstruaci?

Luteální fáze začíná ovulací a vede ke zřetelnému zvýšení bazální tělesné teploty. Doba trvání luteální fáze zdravé ženy je v zásadě zhruba 14 dnů.

V případě normální ovulace a správného fungování žlutého tělíska lze příští menstruační cyklus velmi přesně předpovědět podle vaší stabilní luteální fáze po zjištění ovulace na základě křivky tělesné teploty.

Dokonce i pokud je doba menstruace a folikulární fáze v rané fázi celého cyklu nepravidelná, příští menstruaci lze také přesně předpovědět!

Proč fáze plodnosti přichází ihned po menstruační fázi?

Luteální fáze začíná ovulací, kdy vaječník ponechá žluté tělísko mimo vajíčko a končí jedním ze dvou případ: úspěšným těhotenstvím nebo začátkem nového menstruačního cyklu po zániku žlutého tělíska. Proto je u ženy, která není těhotná, doba trvání luteální fáze v zásadě stabilně zhruba 14 dnů a nebude se měnit v průběhu celého menstruačního cyklu.

Jak může sledování cervikálního hlenu pomoci potvrdit ovulaci?

Cervikální hlen se objevuje v průběhu menstruačního cyklu a periodicky se mírně mění. Je známo, že žlázy děložního krčku mohou vylučovat hlen a jeho množství a chemické a fyzikální vlastnosti vykazují zřetelné cyklické změny. Datum ovulace lze stanovit na základě sledování stavu cervikálního hlenu.

Co je luteální fáze?

Luteální fáze začíná ovulací, kdy vaječník ponechá žluté tělísko mimo vajíčko a končí jedním ze dvou případ: úspěšným těhotenstvím nebo začátkem nového menstruačního cyklu po zániku žlutého tělíska.

Pro zdravé jedince je doba luteální fáze stabilní a nemění se vzhledem k době trvání cyklu. Obvykle trvá tato fáze 12-16 dnů, průměrně 14 dnů.

Progesteron vylučovaný žlutým tělískem v luteální fázi vede ke zvýšení tělesné teploty ženy, která může přesáhnout 36,9 °C. Zvýšená tělesná teplota způsobená normální koncentrací hormonů se projevuje v křivce tělesné teploty, která by měla mít zřetelné zvýšení a snížení.

Co je porucha luteální fáze?

Vlivy a projevy poruchy luteální fáze:

Porucha luteální fáze ovlivní implantaci vajíčka a má za následek potrat a neplodnost. Běžné klinické projevy jsou následující:

 1. Zvýšení tělesné teploty
  Tělesná teplota se pomalu zvyšuje nebo snižuje během 3 dnů v období vysoké teploty.
 2. Hypotermie v luteální fázi
  Rozdíl mezi vysokou a nízkou teplotou ve fázi zvyšování teploty je v rámci 0,3 °C.
 3. Příliš krátká luteální fáze
  Doba trvání období vysoké teploty je zhruba 9 dnů.

Jaký druh křivky bazální tělesné teploty neznamená ovulaci?

V křivce tělesné teploty během vašeho menstruačního cyklu vaše tělesná teplota představovala křivku s jednou fází bez jakýchkoli znaků zvyšování teploty a existuje tak podezření, že nedošlo k ovulaci. Doporučujeme vám, abyste co nejdříve navštívila lékaře!

Ovlivní nepravidelná menstruace těhotenství?

Nepravidelná menstruace se projevuje především odchylkami v čase a době trvání menstruace, které jsou způsobeny mnoha faktory.

Pokud je nepravidelná menstruace způsobena onemocněním reprodukčního systému nebo endokrinními poruchami, pak:

 1. To může být doprovázeno zraněním pohlavních orgánů nebo abnormálním vylučováním estrogenu a progesteronu, což povede k neplodnosti.
 2. Dojde k poruše cyklu, datum ovulace je obtížné předpovědět a nelze tak určit nejlepší dobu pro početí.

Kombinace dvou výše uvedených scénářů může ženě podstatně ztížit úspěšné otěhotnění.

Pokud k předčasné menstruaci nebo ke zpoždění menstruace dochází pouze příležitostně, jak je znázorněno na obrázku níže, obvykle to nemá velký vliv na těhotenství a nemusíte mít přílišné obavy.

 1. Opakované silné krvácení v období mimo menstruaci
 2. Krvácení podobné menstruaci po milování
 3. Menstruace trvá déle než 7 dnů (normální rozmezí: 2-7 dnů)
 4. Časový interval mezi dvěma menstruacemi je mnohem kratší než měsíc (normální rozmezí: 21-36 dnů)
 5. Krvácíte tolik, že je pro vás obtížné udržovat oblečení nebo prostěradlo čisté

Co je bazální tělesná teplota (BTT?

Bazální tělesná teplota (BTT) je nejnižší tělesná teplota dosažená po nejméně 6hodinovém spánku. Pro zajištění co nejpřesnějšího odečtu je nutné měřit BTT ihned po probuzení a před prováděním jakýchkoli fyzických aktivit.

Jak se generuje křivka BTT?

Od prvního dne vaší menstruace do dne před vaší příští menstruací se bude vaše každodenní měření BTT zaznamenávat na příslušné místo v tabulce v podobě tečky. Na konci se všechny tečky propojí v chronologickém pořadí a vytvoří křivku BTT v daném menstruačním cyklu.

Jak může křivka BTT pomoci potvrdit těhotenství?

Pokud žena není těhotná, její bazální tělesná teplota se bude pravidelně zvyšovat a snižovat. Obecně trvá období vysoké teploty 12 až 16 dnů, s průměrem 14 dnů.

Období vysoké teploty ženy se však v případě těhotenství prodlužuje:

Obecně řečeno, pokud období vysoké teploty trvá 16 po sobě jdoucích dnů, existuje vysoká pravděpodobnost, že je žena těhotná; a pokud období vysoké teploty trvá déle než 20 dnů, v zásadě to potvrzuje těhotenství.

Jak může křivka BTT pomoci potvrdit ovulaci?

Po ovulaci se bazální tělesná teplota ženy zvyšuje a vstupuje do období vysoké teploty. Do začátku příštího cyklu se znovu vrátí do období nízké teploty.

Pokud je vaše ovulace a fungování žlutého tělíska normální, křivka tělesné teploty po ovulaci náhle stoupne. Proto lze při správném měření teploty přesně stanovit vaši dobu ovulace.

Jak mohou proužky LH pomoci potvrdit ovulaci?

Hladina luteinizačního hormonu (LH) v moči dosahuje a maximální úrovně 24-48 hodin před ovulací. Ovulační testovací proužek se používá ke zjištění nejvyšší hodnoty LH a tudíž k určení doby ovulace.

Pokyny k použití:

 1. Provádějte měření jednou denně od 3. dne po skončení menstruace. Nepoužívejte ranní moč! Protože hodnota LH není po nočním nahromadění v moči skutečnou hodnotou!
 2. Nejvhodnější je použít moč v době mezi 10 a 20 hodinou. Pokuste se sbírat vzorky moči vždy ve stejnou denní dobu.
 3. 2 hodiny před sběrem vzorku moči byste měli omezit příjem vody, protože zředěné vzorky moči zabrání detekci maximální hodnoty luteinizačního hormonu (LH).
 4. Vezměte testovací proužek a ponořte konec s čárkou a šipkami do moči. Úroveň moči nesmí přesáhnout čárku MAX. Vyjměte proužek a polože jej na rovnou plochu zhruba na 3 sekundy. Výsledek odečtěte po 10-20 minutách. Odečtení výsledku je platné do 30 minut po provedení testu.
 5. Pokud je naměřen výrazně pozitivní výsledek, je nutné zvýšit četnost měření a provádět je vždy po čtyřech hodinách, protože k ovulaci dochází ve chvíli přechodu z výrazně pozitivního na slabě pozitivní výsledek.

Jak určit nejvhodnější dobu pro milování:

Pokud je barva dvou proužků stejná nebo je barva druhého proužku tmavší než barva prvního proužku, znamená to, že k vaší ovulaci dojde během 24-48 hodin. Otěhotnět je možné při milování 3 dny před ovulací (spermie čekají na vajíčko) až 3 dny po ovulaci (vajíčko čeká na spermie). Můžete se milovat v den, kdy se na testu zobrazí dvě čárky a poté znovu o 1 den později.

Jak může křivka BTT pomoci v rané fázi těhotenství?

Tělesná teplota ženy obvykle zůstává po otěhotnění stabilní. Pokud dojde ke změně, stále se bude držet v rozmezí 36,9 - 37,2 °C.

V rané fázi těhotenství je normálním jevem také příležitostný pokles tělesné teploty. Nebuďte příliš nervózní a choďte na pravidelné prohlídky k lékaři. Příjemný pocit bude prospěšný zdravému růstu miminka.

Opakované zvyšování a snižování tělesné teploty může naznačovat nedostatečnost žlutého tělíska, což může vést k potratu. Zvláště ženy, které již zažily potrat, by měly navštívit svého lékaře, postupovat podle jeho rad a přijmout odpovídající opatření.

Jak dlouho vydrží baterie?

Teploměr je dodáván s jednou baterií. V závislosti na četnosti jeho používání může vydržet přibližně 3 až 6 měsíců. Poté, co se baterie vybije, ji můžete nahradit knoflíkovou baterií Panasonic CR1632.

Proč nemohu najít svůj Femometer v seznamu zařízení Bluetooth ve svém mobilním telefonu?

Nehledejte svůj Femometer v seznamu zařízení Bluetooth ve svém mobilním telefonu. Naše zařízení se v něm nezobrazí. Stáhněte si prosím aplikaci Femometer a poté klepněte na ikonu teploměru v levém horním rohu domovské stránky pro spárování a připojení zařízení.

Na kterých částech těla mohu používat teploměr k měření teploty?

Všeobecně doporučujeme měření teploty v ústech. Teplota v podpaží a jiné způsoby měření povrchové teploty jsou výrazně ovlivňovány okolním prostředím. Když shromažďujeme data s relativně vysokou přesností, jako je BTT, nedoporučujeme měření povrchové teploty.

Je Femometer vodotěsný?

Hlavice zařízení Femometer je vodotěsná. Můžete ji omývat vodou nebo sterilizovat pomocí alkoholu.

Jak dlouho vydrží baterie teploměru?

Jedna baterie obvykle vydrží přibližně šest měsíců. Četnost používání teploměru však samozřejmě může ovlivnit výdrž baterie. Pro úsporu energie Femometer po deseti minutách automaticky přejde do režimu spánku. Ani bez nasazeného víčka nebude teploměr plýtvat energií.

Pokud při používání zařízení Femometer zjistíte, že se abnormálně rychle vybíjí, kontaktujte nás prosím prostřednictvím tlačítka „Feedback“ (Zpětná vazba) v aplikaci. Pomůžeme vám zjistit důvod problému.

Musím si měřit BTT každý den ve stejnou dobu?

Je lepší mít pravidelný spánek a probouzet se každý den ve stejnou dobu. Ale pokud nevstáváte vždy ve stejnou dobu, je to také v pořádku. Jednoduše je potřeba měřit BTT po 6 hodinách spánku a před jakoukoli fyzickou činností.

Algoritmus aplikace Femometer dokáže detekovat chybná data. Čím častěji budete Femometer používat, tím lépe vás bude znát.

Kde v ústech je měření nejpřesnější?

Nejdříve sejměte víčko teploměru. Umístěte kovovou hlavici co nejhlouběji ke kořenu jazyka a zbývající část vedle podélné střední brázdy. Pomocí rtů a prstů teploměr lehce podpírejte, aby se nehýbal. Během měření neotevírejte pusu a dýchejte nosem.

Co když musím nejdříve na toaletu?

Stane se, že nemůžete změřit BTT ihned po probuzení. V takovém případě se snažte, aby nedošlo k žádnému emočnímu výkyvu a měření BTT pak bude v pořádku.

Pro koho je Femometer určen?

Pro všechny ženy, které se snaží otěhotnět, předejít těhotenství nebo jsou v raných fázích těhotenství atd. Lze jej používat také jako běžný teploměr.

Jak dosáhnout co nejpřesnějšího měření?

Měření je nejpřesnější, pokud se měříte na stejném místě ve stejnou dobu po probuzení po 6 hodinách nepřerušovaného spánku a před jakoukoli fyzickou činností.

Jak dlouho měření obvykle trvá?

Záleží na tom, jak rychle stoupá teplota ve vašich ústech. Měření může trvat desítky sekund, ale i několik minut. Měření je obvykle dokončeno zhruba 3-5 minut poté, co umístíte teploměr pod jazyk. Po dokončení měření uslyšíte tři pípnutí.

Jaké jsou výhody bazálních teploměrů ve srovnání s běžnými teploměry?

Protože BTT může během ovulace kolísat od 0,3 °C do 0,6 °C, vyžaduje měření BTT teploměry s vysokou přesností. Přesnost běžných teploměrů je ±0,1 °C, což není pro měření BTT dostatečné. Proto je třeba používat speciální bazální teploměr s přesností ±0,05 °C.

Jaké jsou výhody bazálních teploměrů ve srovnání s ušními teploměry?

Měření ušního teploměru je výrazně ovlivňováno okolním prostředím. Měření v levém uchu a v pravém uchu mohou mít toleranci zhruba 0,3 °C. Naměřená data proto lze stěží využívat pro analýzy. Ušní teploměr funguje jiným způsobem než bazální teploměr. Ušní teploměr používá k měření infračervené světlo. Taková měření nejsou dostatečně přesná. Ušní teploměry se používají především k měření teploty kojenců a malých dětí pro zjištění, zda nemají horečku nebo nejsou podchlazení. Nelze je používat k měření BTT žen.

Jak teploměr vypnout?

Deset minut po použití se teploměr s víčkem nebo bez víčka automaticky přepne do režimu spánku. Pokud chcete režim spánku vypnout, můžete sejmout víčko.

Jak teploměr čistit?

Bílá část je vodotěsná a lze ji omývat vodou. Barevná část není vodotěsná. Při oplachování vodou buďte prosím velmi opatrní. Pro sterilizaci otřete část, kterou vkládáte do úst, bavlněným hadříkem napuštěným alkoholem.

Jak často bych měla teploměr čistit?

Část teploměru Femometer, kterou vkládáte do úst, je vyrobena z antibakteriálních materiálů ABS importovaných z Japonska. Je antibakteriální do určité míry. Pokud nemáte ráno dostatek času, můžete teploměr otřít jednou denně, než jdete spát a poté nasadit víčko. Teploměr tak bude ráno připraven k použití. Pokud tento teploměr nepoužívá nikdo jiný než vy, můžete jej také opláchnout vodou a dezinfikovat jej pomocí alkoholu vždy po několika dnech.

K čemu slouží kovový díl, který byl v balení teploměru?

Jde o nástroj k vyndavání baterie.

Jak nastavit čas připomenutí? Je k dispozici budík?

Čas budíku můžete nastavit v „Me“ (Já) - „My Device“ (Moje zařízení) - „Femometer“. Femometer vám poté budíkem připomene měření. Budík je zapnutý, i když je víčko sejmuté.

Jak aktualizuji firmware teploměru?

Otevřete aplikaci Femometer, přejděte na „Me“ (Já), poté na „My Device“ (Moje zařízení) - „Femometer“. Zde uvidíte verzi firmwaru. Jakmile je teploměr připojen, klepněte na ikonu pro připojení Bluetooth. Zjistíte tak, zda je k dispozici aktualizace. Pokud se to nepodaří, kontaktujte naše technické pracovníky a sdělte jim číslo vašeho účtu, aby vám mohli nabídnout řešení.

Jaká je přesnost teploměru Femometer?

Teploměr měří teplotu na dvě desetinná místa s tolerancí ±0,05 °C.

Jakou verzi firmwaru má teploměr?

Verzi firmwaru zobrazíte klepnutím na „Me“ (Já) - „My Device“ (Moje zařízení) - „Femometer“.

Jak vyměnit baterii?

Baterii vyměňte, když se vybije. Starou baterii můžete vytáhnout pomocí nástroje, který je součástí balení a nahradit ji baterií CR1632. Jedna baterie vydrží při běžném používání přibližně 6 měsíců.

Jaký typ baterie teploměr vyžaduje?

Používáme baterii Panasonic CR1632. Pokud ji neprodávají v místních obchodech, můžete ji koupit online.

Proč se moje teplota nezobrazuje v softwaru?

Aby se předešlo rozptylování při čtení vašeho vývoje BTT, nebudou se ve vaší křivce zobrazovat teploty označené jako abnormální.

Existují dva způsoby označování teploty jako abnormální:

 • Ruční označení: klepněte na teplotu na vaší křivce, klepněte na ikonu pro úpravy a ručně teplotu označte jako abnormální. Takové teploty zmizí z křivky.
 • Automatické označování: normální BTT se pohybuje v rozsahu od 35,5 °C do 37,5 °C / 97,7 °F do 99,5 °F. Jakákoli teplota mimo tento rozsah bude naším algoritmem automaticky označena za abnormální.

Abnormální teploty nebudou vymazány. Můžete klepnout na teplotu na domovské stránce a zobrazit historii všech naměřených teplot.

Proč se datum ovulace stanovené softwarem mění?

Na začátku každého cyklu, když nejsou uložena žádná data, náš algoritmus vypočítá datum vaší ovulace na základě předchozích cyklů s využitím ovulačního kalendáře. Budete-li pravidelně zaznamenávat BTT nebo používat ovulační testovací proužky, bude se ukládat stále více údajů. Náš algoritmus neustále aktualizuje vaši ovulaci na základě změn v ukládaných údajích.

Jak vymazat informace o mém cyklu?

Informace o mém cyklu lze vymazat dvěma způsoby:

 • Můžete přejít na stránku „Me“ (Já), zobrazit seznam těhotenství klepnutím na informace o vašem cyklu a vymazat je.
 • Můžete přejít na stránku „Calendar“ (Kalendář), stáhnout ji dolů pro spuštění režimu úprav, najít počáteční datum těhotenství(cyklu), které chcete vymazat a dlouze stisknout pro jeho vymazání.

Můj teploměr nelze připojit. K jakému problému mohlo dojít?

Vypněte a znovu zapněte funkci Bluetooth ve svém mobilním telefonu nebo restartujte svůj mobilní telefon pro zajištění správného fungování Bluetooth.

Telefony se systémem Android vyžadují, aby byla při používání Bluetooth aktivní funkce GPS. Pokud používáte mobil Android, ověřte prosím, zda je funkce GPS aktivní.

Sejměte a znovu nasaďte víčko teploměru. Měli byste slyšet pípnutí při zapnutí. Ověříte tak, zda je teploměr napájen baterií a není v režimu spánku.

Pokud problém přetrvává, vyjměte a znovu vložte baterii pro restartování teploměru.

Jak připojit Bluetooth?

První připojení po spárování a následná připojení se liší.

 • Pokud chcete poprvé spárovat a připojit zařízení, zapněte funkci Bluetooth ve svém mobilním telefonu. U systémů Android 6.0 a vyšších verzí je také nutné aktivovat GPS v mobilním telefonu. Tento požadavek platí pro systém Android. Bez povolení tohoto přístupu nelze párování dokončit. Některé mobilní telefony mohou vyžadovat aktivování GPS. Postupujte podle pokynů ve svém mobilním telefonu. Po zapnutí Bluetooth spusťte aplikaci. Klepněte na tlačítko pro párování v levém horním rohu.
 • Po úspěšném dokončení párování se aplikace pokusí připojit hardware automaticky po každém spuštění. Poté se otevře domovská stránka. Můžete také klepnout na tlačítko pro párování v levém horním rohu pro ruční připojení.

Funguje aplikace Femometer jen v určitých systémech mobilních telefonů?

Naše aplikace je kompatibilní se systémy od verzí iPhone 5, iOS8.0 a Android 4.3.

Jak přenést data z teploměru do aplikace?

Když je funkce Bluetooth zapnutá a režim spánku je vypnutý, připojí se teploměr automaticky k vašemu mobilnímu telefonu a data o naměřených teplotách se automaticky synchronizují s aplikací. Aniž by bylo nutné data denně synchronizovat, může teploměr uložit 100 dní naměřených teplot. Jednoduše provádějte synchronizaci, abyste mohla kontrolovat své teploty a křivku. Doporučujeme ženám, které se snaží otěhotnět, aby sledovaly BTT každý den a měly tak přehled o stavu svého těla.

Budou má měření uložena? Ztratím je, pokud provedu odinstalování a novou instalaci?

Všechna data se ukládají na serveru. Proto o nic nepřijdete ani v případě odinstalování a opětovné instalace. Každé měření se bude zobrazovat v kroužku na domovské stránce. Křivka BTT bude zobrazovat nejrelevantnější data BTT dne na základě algoritmů.

Jak nahrávat protokoly?

Můžete klepnout na „Me“ (Já), na ikonu nastavení v pravém horním rohu, „About“ (O aplikaci) dole a poté nahrát protokoly, které našim vývojářům pomohou identifikovat problémy.

Jak získat přístup k délce cyklu a dalším údajům o zdravotním stavu?

Přístup k údajům o zdravotním stavu, které jste zadali při registraci, získáte klepnutím na „Me“ (Já) a poté „Health Profile“ (Zdravotní profil) v aplikaci.

Jak ručně přidat BTT?

V nejnovější verzi naleznete ikonu „BBT“ (BTT) po přetažení malé ikony mezi zástupci uprostřed domovské stránky doleva nebo doprava a klepnutím na ni (pokud ji nemůžete najít, můžete klepnout na „zástupce“ zcela vpravo a přidat ji ručně na domovskou stránku). Poté můžete přidat svou BTT.

Jak ručně zaznamenávat testovací proužky LH?

V nejnovější verzi naleznete ikonu „LH Test“ po přetažení malé ikony mezi zástupci uprostřed domovské stránky doleva nebo doprava a klepnutím na ni (pokud ji nemůžete najít, můžete klepnout na „zástupce“ zcela vpravo a přidat ji ručně na domovskou stránku). Poté klepněte na „+“ v pravém horním rohu a přidat svůj testovací proužek LH.

Jak ručně potvrdit datum ovulace?

Vyberte požadované datum v „Calendar“ (Kalendář), klepněte na „Go to record“ (Přejít na záznam) nebo na ikonu pro úpravy a otevřete stránku se záznamy. Přejděte dolů a najděte „Ovulation“ (Ovulace). Poté zvolte „Yes“ (Ano).

Jak přidávat historické záznamy?

Můžete klepnout na příslušné datum v „Calendar“ (Kalendář). Otevřete stránku se záznamy klepnutím na „Go to record“ (Přejít na záznam) nebo na ikonu pro úpravy.

Jak zaznamenat těhotenství v minulosti?

Tato funkce v aplikaci zatím není k dispozici.

Jak vymazat historii potratů?

Můžete přejít na „Me“ (Já), klepnout na „Health Profile“ (Zdravotní profil) a odstranit položky na stránce se seznamem těhotenství.

Jak odstranit historické záznamy BTT?

Na domovské stránce klepněte na panel teplot a přejděte do seznamu všech teplot. Uživatelé systému iOS mohou odstranit teploty přetažením příslušného data doleva. Uživatelé systému Android mohou odstranit teploty dlouhým klepnutím na příslušná data. V současné době lze odstraňovat pouze jednu položku současně. Aplikace zatím nepodporuje hromadné odstraňování položek.

Jak odstranit výsledky testů LH?

Na domovské stránce klepněte na panel LH a přejděte do seznamu všech testovacích proužků LH. Uživatelé systému iOS mohou odstranit testovací proužky LH přetažením příslušného data doleva. Uživatelé systému Android mohou odstranit testovací proužky LH dlouhým klepnutím na příslušná data. V současné době lze odstraňovat pouze jednu položku současně. Aplikace zatím nepodporuje hromadné odstraňování položek.

Jak změnit nastavení doby těhotenství?

Termín porodu pro aktuální těhotenství a gestační stáří můžete změnit klepnutím na „Me“ (Já) a poté na „Health Profile“ (Zdravotní profil).

Více informací - cookies